Vyhľadať
Close this search box.

Záhradné náradie

Spolu s vyhliadkou na dlho očakávané teplejšie počasie je jednou z najlepších vecí to, že môžeme opäť začať tráviť viac času v záhrade. Čaká na nás veľa práce do ktorej sa treba zahryznúť. Jar je o nových začiatkoch a úspešná jarná sezóna v záhrade je o jej príprave na leto. Či už chcete pokračovať v rovnakej téme ako minulý rok, alebo radikálne zmeniť svoju záhradu, teraz je ten správny čas. Avšak krásna záhrada si vyžaduje niekoľko nástrojov, ktoré vám ju pomôžu dosiahnuť. Tu sú niektorí z najdôležitejších pomocníkov, ktorí nesmú chýbať každému záhradníkovi pri plnení jarných povinností.

Záhradnícke nožnice

Záhradnícke nožnice urobia všetku ťažkú prácu, pokiaľ ide o prestrihávanie. Sú obzvlášť užitočné, ak chcete znížiť silné a robustné rastliny, tŕnisté rastliny a miesta, ktoré sú ťažko dostupné. Prestrihávanie na jar pomáha podporiť nový rast a kvitnutie, ako aj zbaviť sa starších odumretých stoniek a listov. Taktiež vám umožňuje prispôsobiť tvar a veľkosť rastliny. Pri výbere najlepších záhradníckych nožníc zohľadnite nasledujúce kritéria:

výber správnej veľkosti pre vaše ruky

ľavák alebo pravák

dostupnosť náhradných dielov

všeobecný komfort používania

bezpečnostná poistka

   Lopatka

   Jar je ročným obdobím, kedy budete chcieť začať vysádzať niektoré zo svojich rastlín a dobrá záhradná lopatka je na to užitočným nástrojom. Existujú aj ďalšie záhradné povinnosti, ktoré je možné uľahčiť si použitím lopatky, vrátane obracania zeminy a miešania kompostu. Ak chcete získať čo najvhodnejšiu záhradnú lopatku práve pre vás, mali by ste premýšľať o:

   veľkosť

   tvar

   pohodlie a ergonómia rukoväte

    Fúrik

    Mať poriadny fúrik je dôležité po celý rok. Určite si budete chcieť byť istý, že už na jar máte ten správny, ktorý vám pomôže s prácami v záhrade. Na fúriku je skvelé hlavne to, že je užitočný nielen na premiestňovanie ťažkých vecí, ako je zemina, hnoj alebo záhradný odpad, ale dá sa použiť aj na množstvo iných prác. Možno chcete zmiešať záhradný kompost, alebo potrebujete podporu na pílenie väčších konárov na kúsky. Fúrik je veľmi užitočný nástroj, ktorý je dobré mať vždy po ruke. Keď si kupujete fúrik, mali by ste zvážiť:

    objem fúrika

    limit hmotnosti obsahu

    dĺžka rukoväte

    šírka priestoru medzi rukoväťami – čím širšia, tým lepšia pre rovnováhu