Vyhľadať
Close this search box.

Osvetlenie záhrady

Ak vkročíte do dobre navrhnutej záhrady, ktorá je premyslene osvetlená, určite vám vyrazí dych. Dobré osvetlenie dokáže premeniť tmavý a prázdny priestor a vytvoriť z neho elegantnú záhradu plnú atmosféry a vzrušenia. Kľúčom je jemnosť. Na vytvorenie atmosféry je potrebné svetlo aj tieň.

Záhradné osvetlenie možno použiť na zdôraznenie objektov pomocou podsvietenia, alebo bodového osvetlenia. Docielime to tým, že sa prízemný zdroj svetla premieta nahor, aby zvýraznil napríklad strom, záhradnú lavičku či inú dekoráciu.

Dobrý dojem vytvára obrysové osvetlenie, pri ktorom sú svetlá umiestnené tak, aby zvýraznili kvetináč, priestoru v okolí lavičky, alebo osvetlenie chodníkov. Takéto svetlo nasmeruje vaše oko bez toho, aby ste si to uvedomili a pozdvihne objekty, ktoré by inak zostali nepovšimnuté. Je to skvelý spôsob na premenu obyčajných každodenných predmetov na predmety s významom. Záhradné osvetlenie je určitou formou umenia a cítenia. Pri kreatívnom použití vás môže povzbudiť, aby ste si po zotmení užili, kedysi zabudnutú záhradu.

U nás si určite vyberiete zo širokej ponuky osvetlenia a svetelných doplnkov. Premeňte vašu záhradu na miesto plné zážitkov aj vo večernom svetle.